
Image: IMAGO
Селекционерът на Кот д'Ивоар обвини Германия в липса на феърплей
Селекционерът на Кот д'Ивоар Емерс Фае разкритикува състава на Германия за неспазване на принципите на феърплея след загубата с 1:2 на Световно първенство.
Недоволството на треньора на Кот д'Ивоар произтича от ситуация в 80-ата минута на мача, когато защитникът Вилфрид Синго се контузи при сблъсък с германския нападател Кай Хавертц, след което изрита топката извън границите на игрището. Според него германският отбор е постъпил неспортсменски, като не е върнал топката на противника си след подновяването на играта. Фае разкри и за размяна на реплики на почивката с противниковия защитник Натаниъл Браун.
„Ние гледаме на тези отбори като на модели за подражание за развитие, така че бях малко разочарован от липсата на феърплей от страна на Германия. Що се отнася до младия германски бранител, просто му казах да остане скромен. Да, той направи страхотен мач и играе за много силен отбор. Но не мисля, че трябва да говори лошо за нас само защото резултатът беше 1:1 и отборът му искаше да спечели. От велика футболна нация като Германия очаквате повече уважение и феърплей. Когато Синго падна контузен, очаквахме да ни върнат топката“, каза Фае пред репортери след мача.
Автор: betlive.bg
Зона за предизвикателства
0 налични игри
Последни новини

Аржентина и Австрия влизат в битка за първото място в групата си

Де ла Фуенте: Има още какво да подобряваме
Селекционерът на Испания похвали отбора си

Испания показа какво може
"Ла Роха" разпердушини Саудитска Арабия

Пропуските отново провалиха Белгия
Червен картон обърка плановете на "червените дяволи"

Египет и Нова Зеландия се надяват да спечелят втория си мач

Белгия и Иран в търсене на задължителна победа
Съперниците стартираха с равенства на Световното първенство